Tomáš Reinbergr

učitel meditace a jógy, kouč

Léčebný půst

Buďte zdravější, mladší a štíhlejší díky půstu. Logika půstu spočívá v tom, že ulevíme tělu od nepřetržitého zpracovávání potravy. Zbavte se díky půstu zdravotních problémů, vyčistěte kůži, rozjasněte své oči a ciťte se ve svém těle jednoduše lépe.
Půst neboli léčebné hladovění patří k nejznámějším očistám organismu. Používají ho téměř všechny světové kultury a náboženství a to nejen pro očistu těla, ale i mysli. Držel ho Ježíš, Buddha i Mohamed. Dokonce i Platón a Sokrates se pravidelně podrobovali 10dennímu půstu s cílem dosáhnout vyššího stupně duchovního poznání. Hippokratés léčil půstem už v 5. století př. n. l. Zastával názor, že jídlem člověk krmí zároveň i nemoc, proto je třeba nejprve půstem z těla odstranit vše nepotřebné. Při půstu roste obranyschopnost organismu. Zrychluje se hojení ran a člověk méně často onemocní virózou. Během půstu ucítíte, že nejen vaše tělo, ale i mysl je lehčí. Najednou uvidíte svůj život i problémy z nadhledu, dokážete se více soustředit a déle pracovat. Tělo se během půstu okamžitě zaměří na oblast, kde je něco v nepořádku, a začne ji opravovat. Například při bolesti kloubů se zaměří na pročištění usazených solí a obnovu chrupavek, u rakoviny zase na odstranění nádorových buněk.
Hippokratés řekl: nejprve je třeba z těla dostat vše, co do něho nepatří.

Pro koho je kurz o půstu?

Pro všechny, kdo se chtějí zbavit zdravotních problémů jako je alergie, astma, vysoký krevní tlak atd. Také pro ty, kteří jdou cestou duchovního růstu.

Kdy uvidím pokrok?

Výrazné zdravotní přínosy jsou vidět už třeba i po jednodenním půstu.

Kolik to stojí?

Cena je 3.000Kč a platí se hotově při prvním setkání. Za své rady ručím. Pokud vám ale i přesto nepřinesou žádný užitek nebo zlepšení, peníze vám vrátím.

Jak to probíhá?

Kurz o půstu zahrnuje jedno 2-hodinové sezení a následnou pomoc v průběhu vašeho půstu. Na závěr vám předám doplňující informace a kontakty, které jsem k tématu nashromáždil.