Tomáš Reinbergr

učitel meditace a jógy, kouč

Dýcháním ke zdraví

Celý náš život, zdraví a psychická i fyzická pohoda jsou na dýchání závislé. Vědomé dýchání je prostředkem kvalitního cvičení jógy, dále prostředkem proti stresu, napětí a únavě. Naučte se nejužitečnější dovednost ve svém životě, naučte se správně dýchat.

Když se cítíte unaveni, deprimováni nebo sklíčeni, proveďte několik úplných dechových cvičení a vaše únava jako zázrakem zmizí. Vaše duševní pohoda se zlepší a vrátíte se k práci s novým elánem. Stejně jako výdech musí i vdech být tichý, pomalý, nepřerušený a uvolněný. Nesnažte se nafouknout jako fotbalový míč, či jako pneumatika. Dýchejte klidně a nikdy ne násilně. Uvědomte si, že ideální dýchání je hluboké, pomalé, tiché a nenucené. Dech je základem našeho života. Jeho kvalita ovlivňuje naše zdraví a duševní pohodu. Vědomé dýchání a kontrola dechu má vliv na celé tělo. Zejména na srdce, krevní oběh a trávení. Díky správnému dýchání lze předcházet únavě a stresu.

Jóga už po tisíce let spojuje výrazy energie, život a dech pod jeden název: Prána.

Pro koho je kurz dýchání?

Pro všechny, kdo se chtějí zbavit stresu, harmonizovat srdeční rytmy a získat více energie a zdraví do každodenního života.

Kdy uvidím pokrok?

Už po prvním dýchacím cvičení si všimnete přílivu energie či zklidnění roztěkané mysli.

Kolik to stojí?

Cena je 3.000Kč a platí se hotově při prvním setkání. Za své rady ručím. Pokud vám ale i přesto nepřinesou žádný užitek nebo zlepšení, peníze vám vrátím.

Jak to probíhá?

Kurz dýchání zahrnuje jedno 2-hodinové sezení a následnou pomoc při vašem provádění dýchacích cvičení. Na závěr vám předám doplňující informace a kontakty, které jsem k tématu nashromáždil.